Wykład dr Briana Buckles reprezentującego National Defence University

14 Grudzień 2017

W dniach 7-8 grudnia 2017 roku podczas konferencji naukowej pt. „Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania”, zorganizowanej przez Zakład Inżynierii Zarządzania IOiZ WCY WAT mieliśmy zaszczyt gościć dr Brian’a Buckles reprezentującego National Defence University w Stanach Zjednoczonych AP.

Dr Brian przedstawił na konferencji referat pt.: „Improving management practices within defence acquisition” (Poprawa praktyk zarządczych w przemyśle zbrojeniowym). Podczas wystąpienia podzielił się z uczestnikami doświadczeniem, które zdobył jako menedżer programowy odpowiedzialny za zakupy sprzętu bojowego dla korpusu marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, gdzie był odpowiedzialny za utrzymanie 900 LAVów.

Należy też zauważyć, że dr Brian Buckles posiada ponad 20. letnie doświadczenie operacyjne jako dowódca batalionu, zdobyte na misjach na Bliskim Wschodzie.

Podchorążowie i studenci cywilni WAT mieli możliwość uczestniczyć w ponad godzinnym wykładzie zatytułowanym: Przywództwo w dowodzeniu, podczas którego dr Brian Buckles podzielił się doświadczeniem przywódczym z operacji Pustynna Burza (Desert Storm) oraz  wojny w Zatoce Perskiej (Gulf War). W wykładzie wzięło udział około 150 studentów wojskowych i 30 studentów cywilnych studiujących na kierunkach: Zarządzanie oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Inicjatorką zaproszenia dr Brian’a Buckles do Wojskowej Akademii Technicznej była dr Celina Sołek–Borowska z Zakładu Inżynierii Zarządzania.