Zaproszenie na drugie z serii wystąpień z zagadnienia "Mechanizmy Wojny Hybrydowej"

07 Grudzień 2017

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT zaprasza wszystkich zainteresowanych na serię wystąpień  z zagadnienia „Mechanizmy Wojny Hybrydowej”. Zagadnienie to zostanie rozwinięte w trakcie czterech wystąpień przez sierż. pchor. inż. Cyryla Wieleńskiego, osobę, która przez 18 lat mieszkała na Półwyspie Krymskim, i posiada bardzo dużą wiedzę na temat Aneksji Krymu, Wojny Rosyjsko-Gruzińskiej, obecnej sytuacji na Wschodzie Ukrainy, oraz zagrożeń hybrydowych dla Polski i całego sojuszu NATO.
W trakcie czterech spotkań każdy z wyżej wymienionych tematów zostanie dokładnie zbadany i przeanalizowany. Zostaną również udzielone odpowiedzi na ewentualne pytania.

Zrozumienie szczegółów prowadzenia wojny nowego pokolenia (New Generation Warfare) jest bardzo przydatne dla osób zainteresowanych zarówno cywilną, jak i wojskową geopolityką.
Drugie spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Biblioteki WAT w dniu 13 grudnia 2017 roku o godz. 15:15. Wystąpienie będzie dotyczyło Wojny na Wschodzie Ukrainy.