Zbiórka pieniędzy w ramach akcji Szlachetna Paczka dla rodziny w potrzebie

20 Grudzień 2017

Od 27. listopada 2017 r. na terenie naszej uczelni trwała wielka zbiórka pieniędzy w ramach akcji Szlachetna Paczka organizowanej przez Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego. Na korytarzach budynków uczelnianych i akademików, poza plakatami informacyjnymi, można było dostrzec członków Koła i ochotników krążących między ludźmi z puszkami oznakowanymi logiem akcji. Zaimprowizowane puszki mieściły w sobie kolejne nominały, których celem było jedno – wywołanie uśmiechu na twarzach osób w okres świąteczny. Studenci mimo własnych zmartwień i obowiązków z zapałem wzięli udział w akcji.

Wydarzenie zakończyło się wraz z dniem 10. grudnia, gdy zakupione towary trafiły już do wybranej przez Koło rodziny, z których perełką była pralka automatyczna. Dzięki pomocy studentów, jak i pracowników Wojskowej Akademii Technicznej udało się zebrać dokładnie 1850,64 zł! Przy czym z wkład z akademików wyniósł: 554,83 zł z Domu Studenckiego nr 2 a z Domu Studenckiego nr 3 333,62 zł. Ponadto przewinęły nam się przez palce takie kwoty i waluty jak:
  • 6, 33 €,
  • 1,21 £,
  • 0,50 CHF,
  • 0,10 $.
Podziękowania należą się:
  • wszystkim wolontariuszom Szlachetnej Paczki, z którymi przyszło współpracować naszym studentom,
  • wszystkim naszym wolontariuszom, którzy prowadzili zbiórkę na terenie naszej uczelni,
  • osobom którzy pomagali przy zakupach oraz logistycznie wspierali przewóz zakupów do magazynów Szlachetnej Paczki,
  • każdej życzliwej osobie, która postanowiła podzielić się własnymi pieniędzmi, aby wspomóc wyższą sprawę!
Dzięki takim akcjom wraca wiara w ludzi, w bezinteresowność i najzwyklejsze, najprostsze dobro. Szczęście, które można dać innym jest zdecydowanie najradośniejszym, a także najmilszym prezentem, jaki można otrzymać.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wspierającym osobom akcji, że udało nam sie kolejny raz pomóc rodzinie w potrzebie.

Autorzy:
Michał Rojek, Joanna Koperek